Dirkův blog

Dnes jsme letěli balónem

Noc, pátek 9. 10. 2009
Co k tomu dodat? Bylo to naprosto úžasné! (Tento text není tak úplně reklama -- ale pokud ho tak budete brát, třeba dostanu provizi...)

Nestává se často, že si člověk zahraje na zkušebního králíka. Můj kamarád Brďa si před pár dny přibrousil lokty a vrhl se do drsného businessu vzduchoplavebního a založil Vzduchoplavební společnost Viktoria s přistáním zaručeným.

Aby mohl horkovzdušný balón do ostrého komerčního provozu, musí odlétat nezbytný počet hodin -- dnešní let proběhl s živým materiálem na palubě (nebo v koši nebo co to je). Let jsme přestáli všichni ve zdraví a někteří (naše Anička a její případný ženich Ondra) dokonce i úplně střízliví!

Přestože trpím závratěmi, let se mi strašně líbil. Z Kraví Hory jsme dolétli až do Neslovic, viděli jsme cestou srnky, zajíce (a auta a lidi a takové normální věci)...

Trochu mě mrzí, že jsme nedolétli až do Dukovan (směr jsme měli dobrý) a nepřistáli na některé z chladících věží.

Přeji Brďovi hodně štěstí v horkovzdušném podnikání, přes moje počáteční obavy (přece jen ho znám jako naprostého šílence nejméně patnáct let) se ukázalo, že je skvělý pilot. Leťte vzduchem se společností Viktoria, nemá to chybu!

A nakonec jediná výhrada, kterou mám: v koši horkovzdušného balónu nejsou záchody!

Fotografie dodám později, až je má nejdražší choť vydoluje z paměťové karty fotoaparátu.

Balon nad dukovanskou jadernou elektrárnou


Aktuální články   Zpět   Mail   RSS   Dirkův web   Hlavní stránky spiknutí

Archiv:

2010: březen duben srpen říjen

2009: březen duben září říjen listopad

2008: leden prosinec

2007: prosinec

2006: leden březen prosinec

2005: prosinec